Shpërthen në Elbasan! Protestuesit rrethojnë Ramën, forcat speciale e marrin në mbrojtje

387

Qindra qytetarë në Elbasan janë ngritur në protestë kundër Ramës. Me pankarta, “Rama ik”, qindra simpatizantë të Partisë Demokratike dhe opozitës, protestojnë për largimin e qeverisë dhe kundër zgjedhjeve monopartiake të 30 qershorit.

Ndërkohë qindra forca policie dhe forca speciale janë në Elbasan në mbrojtje të kryeministrit.

Pas mitingut në Gramsh, kryeministri Edi Rama do të jetë në Elbasan për takimin e rradhës. Por edhe këtu, ashtu si në çdo qytet ku shkon, kreu i qeverisë është pritur me protesta.