Rama pritet me protesta të fuqishme në Durrës, policia përplaset me qytetarët

164

Rama pritet me protesta të fuqishme në Durrës. Me qindra mbështetës të Partisë Demokratike kanë dalë për t’i bllokuar rrugën Edi Ramës, që pritet të mbajë një miting elektoral në qytet gjatë orëve të pasdites.

Në përpjekje për ti shpëtuar takimet, policia është urdhëruar që të sulmojë qytetarët që dalin në protesta.

Me thirrjet ‘Rama ik” qytetarë dhe simpatizantë të Partisë Demokratike kanë bllokuar hyrjen kryesore të autostradësn Tiranë-Durrës.

Sipas informacioneve ende jo zyrtare, Rama pritet të ketë edhe një takim elektoral në Kavajë ku edhe aty do të pritet me protesta.