Presidenti thërret kreun e SHISH dhe komandantin e Gardës pasi Lleshi njoftoi kërcënimin me jetë të Bashës

Pas bërjes publike të lajmit se, Ministr i Brendshëm i ka bërë të ditur rojes së Bashës, se lideri i opozitës është i kërcënuar, presidenti Ilir Meta ka marrë masat e para.

Mësohet se Meta ka thirrur në zyrë kreun e SHISH, Helidon Bendo dhe kreun e Gardës së Republikës.

Takimi urgjent është thirrur nga presidenti, i cili ka kërkuar informacione në lidhje me njoftimin formal, në mënyrë jo zyrtare që ka bërë ministri i Brendshëm , Sandër Lleshi rojes së kreut të PD, Lulzim Basha.