Mijëra qytetarë shkodranë në shesh, policia hedh gaz helmues ndaj protesutesve paqësorë (Video)

101

Disa mijëra qytetarë shkodranë në këto momente kanë pushtuar qendrën e qytetit duke mos lejuar Ramën të vijë të mbajë miting në qytetin e tyre. Policia ka hedhur gaz helmues ndaj protestuesve paqësorë.

Siç shikohet edhe nga pamjet e Shkodraëeb, thirrjet ‘Rama ik’ kanë pushtuar qendrën e qytetit, duke treguar edhe njëherë se Shkodra djepi i antikomunizmit nuk do të lejojë pinjollin kryeministër të komunizmit të vijë dhe të kthejë në qytetin e tyre sistemin monist të votimeve Parti-Shtet.

LIVE

LIVE – Marshimi qytetar në Shkodër

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Donnerstag, 20. Juni 2019