Kandidati i PS u arrestua për kontrabandë, e liroi Taulant Balla, Policia fshehu ngjarjen

Ditë më parë në Dogaën e Qafë Thanës, është arrestuar kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Pogradecit.

Ilir Xhakolli thuhet se është ndaluar për kontrabandë, por ky informacion është mbajtur i fshehur nga Policia.

Denoncimin e ka bërë një qytetar

Në një postim në profilin e tij në fcb, ish kryeministri Berisha ka publikuar lajmin duke shkruar se Xhakolli është liruar pas 24 orëve nga deputeti Taulanbt Balla.

Denoncohet fshehja e krimit nga policia!

Kapet ne flagrance me kontrabande kandidati per bashkine e Pogradecit.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

Doktor,para disa ditesh ne doganen e Qafe Thanes eshte arrestuar kandidati i Partise Socialiste per Pogradecin Ilir Xhakolli!

Ai eshte kapur per kontrabande dhe me nderhyrjen e Taulant Balles eshte liruar brenda 24 oreve.

Kjo ngjarje eshte mbajtur e fshehte nga Policia e Sander Lleshit.