Ramës i janë dashur të paktën tre viza për të bërë letrën e tretë, reagimi i fortë i ish-deputetit

Edi PALOKA

E paske bere dhe nje leter te trete… Kam pershtypjen qe te jane dashur te pakten tre viza (nga ato qe Muci thote se te kthejne nga deficent ne eficent) per ta bere kete leter te trete.
Ata qe te njohin mire e dijne qe ty vizat nuk te bejne me pak deficent, por ama te sherbejne per dicka…te sherbejne per te nxjerre nga barku ate lepurin e madh qe ke brenda…

E dijne te gjithe ata qe mban rrotull se as ne seance parlamentare nuk guxoje te hyje pa i futur ca viza e ca gota me pare.

Ata qe ke prane tregojne edhe per netet pa gjume qe kalon…E tille paska qene dhe nata e mbremshme. Nuk e di cfare te kane lene pa gjume mbreme; fjalet e Bashes, te Berishes apo te gjermaneve..? Por ti je shfaqur si trim i cartur ne letren e trete; ke kercenuar se asgje nuk te ben ta leshosh karrigen.

Kujdes!

Me kete ritem, duke shtuar vizat cdo dite, nuk do e kapesh 30 qershorin se do kesh shkuar per pambuk, do kalosh ne overdoze.

Po ne se ja mberrin asaj dite, te pakten mbaje fjalen nje here… Ke shkruajtur qe je ne pritje…atehere na prit, mos ja mbath sic e ke zakon.