Rama i pari në burg, pas tij 4 anëtarët e KQZ, paralajmërimi i fortë i ish-deputetit

Nënkryetari i PD, ish-deputeti Edi Paloka ka bërë një paralajmërim të fortë përmes rrjeteve sociale ndaj kujdo që do të bashkëpunojë me Edi Ramën për krimin zgjedhor.

Paloka shkruan se katër anëtarët e KQZ me vetëdije shkelën ligjin dhe do të përfundojnë në burg për krimin zgjedhor që kanë konsumuar.

Sot KQZ hodhi poshtë kërkesën e PD dhe LSI për të pasur komisionerë në zgjedhjet e dekretuara të 30 qershorit.

Postimi i Palokës

BURG për krimet zgjedhore… ? Sigurisht që do të ketë !

Rama është i pari në listë. Sot u vetërreshtuan dhe katër anëtarët socialistë të KQZ, të cilët me vetëdije shkelën ligjin për të zbatuar urdhërin e Ramës.

Në listë do jenë të gjithë ata që po bashkëpunojnë e do bashkëpunojne me Ramën në tentativën e tij për krimin elektoral të rradhës.

Krimi nuk do te lejohet nga shqiptaret. Ata që do ta tentojne vendin do e kenë në burg.