Rama cakton rojtarë të zgjedhjeve dy hajdutët Balla e Gjiknuri, të dy të kapur në përgjime duke vjedhur votat

Basha u shpreh gjatë fjalës së tij në Durrës se, Rama cakton rojtarë të zgjedhjeve dy hajdutët e zgjedhjeve Balla e Gjiknuri, të dy të kapur në përgjime duke vjedhur zgjedhjet.

“Rama na propozon Taulant Ballën dhe Damian Gjiknurin si rojtarë të zgjedhjeve, dy njerëez që po të hetoheshin sic do të hetohen 339-a dhe 184-a, po kështu do të jenë para togave të zeza të drejtësisë, për të marrë dënimin e merituar.

Dhe meqë ra fjala, keni rënë squkë ka 24 orë qëkur kam denoncuar aktin kriminal ku me urdhër të Edi Ramës, Taulant Balla, Damian Gjiknuri, kanë ushtruar presion mbi 4 anëtarët e KQZ-së që në mënyrë të kundërligjshme të mos regjistrojnë përfaqësuesit e opozitës në KZAZ. Gjithçka është në tabulatet e dorëzuara parnterëve ndërkombëtarë. Nuk keni shans, nuk keni shpëtim”, tha Basha.