Nën hetim për korrupsion, blerje votash dhe drogë, ky është kandidati i Ramës për Dibrën

Kandidati për kryetar Bashkie për Dibrën, Dionis Imeraj është një tjetër emër me ‘njollë’ në CV e tij profesionale.

Edhe pse i diplomuar për Menaxhim Biznesi, dhe punonjës në Drejtorinë e  Tatim- Taksave në Peshkopi dhe më pas në Tiranë, Imeraj nuk është një figurë e pastër.

Një vit më parë Prokuroria ka nisur hetimet ndaj tij pasi u akuzua për shpërdorim të detyrës dhe korrupsion, ndërkohë Partia Demokratike ka ndihmuar drejtësinë me fakte që e implikojnë Dioni Imerajn në blerjen votash gjatë zgjedhjeve të fundit si dhe përfshijre në trafikun e lëndëve narkotike.

Imeraj sot pretendon të marrë postin e kryetarit të bashkisë së Dibrës e cila momentalisht drejtohet nga Muharrem Rama.

dionis imeraj1 31552