Kjo është kandidatja e Ramës për Bashkinë e Kurbinit, në 2017 Ministria e ka kallëzoi në Prokurori

Majlinda Cara do të jetë kandidatja e Partisë Socialiste për bashkinë e Kurbinit në zgjedhjet e ardhshme lokale. Por sipas asaj që denoncon një qytetar tek e ish-Kryeministri Sali Berisha, Drejtoresha e Zyrës Arsimore në Laç, dy vite më parë shkeli ligjin e nëpunësit civil duke marrë pjesë aktivisht në fushatat elektorale të PS-së.

Për më tepër, që në vitin 2017, ka qenë vetë Ministria e Arsimit që e ka kallëzuar në Prokurori për këtë çështje.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Kriminelet elektoral, kandidate te partise kanabiste ne farsen elektorale!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Z.Berisha,
Sot ne kete krize politike Rama nuk ka ndermend te mbaje zgjedhje te lira dhe te ndershme, kjo per faktin se ka zgjedhur te jape mesazhin se kush shkel ligjin per interesa te tij jo vetem qe nuk rrezikohet nga ligji por edhe shperblehet.

Rasti me konkret eshte kandidatja për bashkine e Kurbinit Majlinda Cara e cila ne 2017 drejtonte Zyren Arsimore te ketij qyteti, ku edhe ka shkelur ligjin e nepunesit civil me te dy kemnet pasi ka marre pjese hapur ne fushaten elektorale te PS (shiko foto), gjate orarit te punes, duke detyruar jo vetem nxenesit por edhe stafin qe drejtonte te ishin pjesë e mitingjeve te PS.

Sipas njoftimit te bere nga MAS ne 2017 M. Cara eshte kallezuar ne prokurori per kete shkelje te ligjit. Personi ne fjale nuk u penalizua nga drejtesia e Rames per kete shkelje te ligjit, dhe sot Rama e ka gradur duke e kandiduar per Bashkine e Kurbinit me te vetmen arritje, ate qe ajo i ka sherbyer si kamikaze pyshtetit te Rilindjes.

60441850 1277526975741540 2413714750690033664 n