Këta s’kanë as moral, as dhembsuri! Shikoni si zbardh dhëmbët Spiropali në vaki…

Një situatë e pazakontë dhe aspak e denjë për prezantimin dinjitoz të ministrave ndodhi pak më parë gjatë ceremonisë së homazhave kushtuar majorit Klodian Tanushit.

Ministria e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shfaqur e buzëqeshur dhe e qetë teksa as që nuk po mundohej fare të ngushëllonte familjarët e majorit që humbi jetën vetëm disa ditë më parë.

Edhe pse në një moment delikat, në një ditë zie jo vetëm për familjarët, por gjithë vendin madje edhe shtetin shqiptar që ka bërë e vazhdon të bëjë kaq pak për ushtarët dhe uniformat në përgjithësi, Spiropali guxon të buzëqeshë e të zbardhë dhëmbët pa pikën e turpit, solidaritetit dhe dhimbjes teksa i jep dorën familjarëve të të ndjerit.

Sigurisht që deliri i pushtetit dhe llogarive me shumë zero nuk e lejojnë ‘adhuruesen e Skëndërbeut’ as të ndjejë dhimbje e as të konceptojë rëndësinë e një eventi të tillë, por me gjasa edhe prindërit e Elisës duhet ta dijë se si sillesh në këto raste.

Përtej çdo protokolli apo axhende politike, dikush duhet t’ja mësojë zonjës Spiropali se nuk respektohet vetëm grada, pushteti dhe portofoli, por edhe dhimbja, sakrifica dhe gjaku./BN/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here