Galatasaray dëshpëron Erdoganin, fiton titullin kampion

Pas Kupës së Turqisë, skuadra e Galatasarayt ka fituar sot matematikisht titullin kampion për të 22-tën herë në historinë e klubit nga Stambolli.

Suksesi 2-1 ndaj Basaksehirit në ndeshjen direkte ia dhuroi atyre titullin.

Dhe, duke parë rezultatet në përballjet direkte mes verdhekuqëve dhe skuadrës së Erdoganit, atëherë ekipi i Tehrim, edhe nëse humbet ndeshjen e fundit dhe Basaksehir fiton, sërish do të jetë kampion.

galat