Berisha: Po dhunohen protestuesit në burgje, Avokati i Popullit të reagojë

Ish-Kryeministri ka deklaruar përmes një psotimi të “qytetarit dixhital” se po dhumnohen protestuesit në burgje duke u trajtuar në mënyrë çnjerëzore. Jepen detaje se si po mbahen të burgosurit dhe si ata po trajtohen duke i lënë në kushte të ngjashme me burgjet në Siri.

Ish-Kryeministri kërkon reagim të menjëhershëm nga Avokatji i Popullit në lidhje me këtë situatë që mund të sjellë reagime të forta.

Postimi i “Qytetarit dixhital”
Te burgosurit politik keqtrajtohen si ne burgjet e Sirise! Edvin Kristaq Urrejtesi urdheron trajtim shtazarak per te burgosurit politik! Te burgosurit politik ndryhen ne mjedise jashte çdo kushti njerezor, lihen pa drita, pa uje, pa shtroje e mbuloje, pa gjume.
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Sb

“Doktor miremengjesi !Se pari te uroj shendet dhe cdo te mire.Trajtimi i te burgosurve politike nga i semuri mendor edvin rama dhe banda e tij ne burgjet e ketij vendi eshte çnjerzor !

Me mire trajtohet nje vrases,perdhunues apo grabites sesa nje i burgosur politik !Ne burgun e Fushe Krujes mbreme kane çuar 5 te burgosur te rregjimit te narkomafias se edvin rames !Jane futur ne nje ambjent pa ndriçim dhe pa asnje kusht,siper sustave te çjerra nga koha gjithe naten nuk kane fjetur !!!!!

Katastrofe,ne 2019-ten te kete trajtim mizor si ne burgjet e Sirise. Ky eshte shteti monstruoz i bandes kriminale me emrin rilindje !!!! Avokati i popullit ,te shkoje e te verifikoje situaten. Me shume respekt”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here