Berisha denoncon skandalin! Rrihet për vdekje qytetari në mes të Vlorës, policia fsheh ngjarjen!

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar fshehjen nga Policia të vdekjes së një qytetari në Vlorë, i cili ishte dhunuar rëndë në mes të qytetit. Berisha shkroi në rrjetet sociale krahas mesazhit nga qytetari:

“Fshihet nga narkopolicia krimi i shëmtuar, rrahja me pasojë vdekjen e qytetarit në Vlorë! Fshehja e krimeve, tipar i narkopolicisë së Vasal Kimikut dhe Edvin Mashtrimit!, nënvizon ai. Çdo ditë qytetarët denoncojnë narkopolicinë për fshehje të krimeve. Shkaku kryesor i këtij qëndrimi kriminal është sepse narkos me uniformë janë autorë të tyre ose krimet janë kryer nga bandat e partisë! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital”.

Doktor, të përshëndes.
Një qytetar me emrin Alfred Deliaj, rreth 50 vjeç, para 3 ditësh u gjend në Sheshin e Flamurit i rrahur, me fraktura në kokë. Sot ndërroi jetë.
Familjarëve në fillim iu tha që ishte aksident, më pas nuk thanë më asgjë.  Askush nuk e raportit nga mediat, apo komunikatë nga policia e shtetit. Terr informativ. Verifikojeni.Të uroj shëndet.