Basha: Rama dhe banda në pushtet dhunon shkencën dhe artin njësoj si demokracinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka denoncuar manipulimin e zgjedhjeve që po bëhen në Akademinë e Shkencave, ku po gatuhet zgjedhja e Gjinushit.

Basha shkruan në profilin e tij në Twitter se, nuk do të ketë asnjë hap pas, duke i bërë thirrje qytetarëve ti bashkohen protestës së madhe të opozitës që do të mbahen më 25 maj, për Shqipërinë si gjithë Evropa.

“Ashtu si “zgjedhjet” e tjera fallco edhe në Akademinë e Shkencave po gatuhet “zgjedhja” e Gjinushit. Rama dhe banda në pushtet dhunon shkencën dhe artin njësoj si demokracinë, pronën, qytetarin, ekonominë, të drejtat politike, drejtësinë.

Asnjë hap pas! #ShqipëriaSiEuropa #25Maj”, shkruan Basha.