Denoncimi i fortë: Ky është oficeri i policisë i dënuar që bashkëpunon me kapot e bandave të drogës

Oficeri i policisë, i dënuar në vitin 2008 me akuzën e “torturave çnjerëzore”, sot vijon punon mes uniformave blu.

Ky është denoncimi i mbërritur në adresën e ish-Kryeministrit Sali Berisha, ku shpjegohet se si dhe pse, oficeri Ardit Hasanbega vijon të jetë në Policinë e Shtetit, pavarësisht largimit dhe dënimit në vitin 2008. 

“Ky është dhe nipi i Haki Hasanbegës nga Tepelna, ish-shefi i komisariatit Vlorë që u kap me drogë dhe u shkarkua nga detyra. Ja ca personash janë akoma në Policinë e Shtetit. Në Tepelenë flitet që pasi iku Hakiu nga detyra tani vete Arditi dhe takohet me kapot e bandave të mallit”, shkruan qytetari në denoncimin e tij.

Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha

Narkoshteti eshte shtet i banditeve dhe trafikanteve!

Tortura ne narkoshtet si merite per ngritje ne pergjegjesi!

Lexoni mesazhin dhe shikoni dokumentat e qytetarit dixhital! sb

Pershendetje Doktor. Uroj te jeni mir,po ju shkruaj per nje oficer policie qe punon te pergjimet dhe shantazhon njerezit i quajtur Ardrit (Ardit) Hasanbega,i cili ne qeverisjen tuaj ne 2008 eshte shkarkuar nga detyra si oficer policie dhe eshte arrestuar per nje nga shkeljet me te renda TORTURE CNJEREZORE te te burgosurve.

Ne 2013 u kthye perseri ne detyre.Ky eshte dhe nipi i haki hasanbeges nga tepelena ish shefi i komisariatit vlore qe u kap me droge dhe u shkarkua nga detyra.Ja ca personash jan akoma ne policin e shtetit.Ne tepelen flitet qe pasi iku hakiu nga detyra tani vete arditi dhe takohet me kapot e bandave te mallit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here