Berisha: “Shqipëria marshon drejt Tiranës. Cunami po afrohet, regjimi po dridhet!”

190

Ish-kryeministri Sali Berisha komenton kështu protestën e paralajmëruar nga opozita sot, në orën 18:00 para Kryeministrisë.
Përmes një postimi në faqen e tij të “Facebook”, ish-kryeministri shkruan se e gjithë Shqipëria po marshon drejt Tiranës.
Ndër të tjera, ish-kryeministri shton në postim se pas kësaj ‘regjimi do dridhet’.

“Shqiperia marshon drejt Tiranes. Cunami po afrohet, regjimi po dridhet!”-shkruan Berisha. Qindramijëra qytetarë pritet ti bashkohen protestës kombëtare të thirrur nga opozita përpara Kryeministrisë.

Regjimi ëhstë në grahmat e fundit dhe ai po përpëlitet. Shqiptarët janë të vendosur për të rrëzuar regjimin kriminal dhe për ti hapur rrugën vendit drejt një projekti të ri politik.

Opozita ka bërë të qartë se nuk do të ketë zgjedhje me Ramën Kryeministrë dhe se nuk do të tërhiqet nga kërkesa e saj për një qeveri tranzitore.