Skandal! Sigurimet shëndetësore në administratë u paguhen vetëm militantëve të PS

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka publikuar ditën e sotme një tjetër skandal, që po ndodh me administratën në Shqipëri.
Ai ka bërë publik denoncimin e një punonjësi të hipotekës në Tiranës, i cili thekson se në administratë sigurimet shëndetësore ju paguhen vetëm militantëve të PS, nëse je anëtar i një partie tjetër nuk të paguhen.
Ja postimi i plotë i Berishës
Narkoshteti paguan sigurimet shëndetësore sipas perkatesise partiake!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Doktor pershendetje.dua te denoncoj nji shkelje pran ZRPP Tirane….jam punenjos pran hipotekes prej 2 vitesh, jam antar i Lsi por kur shkova ke instiuti i sigurimeve shendetsore rezultoi qe vetem 1 muaj sigurume na jan derdhur. kte katrahur e kan ber Blerina Doracaj, Eljon Semanaj, dhe kryeregjistrusi aktual Valdrin Pjetri…punonjsit te Rilindjes ja u kan pagu kurse Lsi dhe Pd vetem nji muaj ne 2 vjet pun…. anonim dhe faleminderit”.