Shteti i Ulsiut, 13 familjarët që ka punësuar në poste drejtuese dhe bizneset

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një listë me emra, njerëz të afërt të deputetit të PS-së Ulsi Manja.
Ka qenë një denoncues që i ka dërguar ish-kryeministrit, listën me emra dhe punimet e tyre.
Denoncimi nga ish-Kryeministri Berisha
Ulsi Manja vetem qenin e shtepise nuk e ka rrogtar shtetit!
Lexoni mesazhin e dibranit dixhital. sb
Përshendetje Doktor Berisha, ju lutem publikoni kte informacjon qe poplli ta marre vesh se cila eshte “bashkeqeverisja me qytetarët” dhe “konkurset” e Edi Rames ne administrate. Ulsi Manja vec qenin e shpise e ka pa pune! Ju faleminderit, te lutem anonim
Të punësuarti e Ulsi Manes nga familja e tije, pasi është bërë deputet
1.Drejtori Shendetit Publik Dibër
Hasan Manja i vëllai
2.Në Drejtorinë e Shendetit Publik Dibër
Roza Manja nusja e Hasanit
3. Në OSHE Dibër
Fari Manja i vëllai
4.Drejtoria e Pyores Dibër
Klodian Manja djali i vëllait
5.Spitali Peshkopi
Ornela Manja nusja e Klodianit
6.Drejtori i Trajtimit të Studentëve tek Teknologjiku
Shaziman Manja i vëllai
7.Nëndrejtoresh shkolle në Laprakë
Marjeta Manja nusja e vëllait

8. Albgazi SHA
Mira Manja e shoqja ekonomiste
9.Drejtor i Hetimit Tatimore te Republikës
Ardian Shehu dhëndri i vëllait ( i kapur ne flagrance nga pergjimet e prokurorise Durrës në rrugë procedurjale dhe për shkak të influencës e ndërhyrjeve të Ulsiut vazhdon detyren dhe pse duhet të jetë në burg.
10.Kthimi dhe kompensimi i pronave
Emri Manja djali i vëllait
11.INUKU Tiranë
Florian Elezi djali i motrës
12. Aviacioni civil
Qerim Manja djali i vëllait.
13. Në Bashkinë Tiranë punësuar
Pranvera Manja goca e vellait të deputetit dhe nusja e Ardian Shehut drejtorit te hetimit tatimore.
Shtepi tek Zogu i Zi
Shtepi plazhi ne Durres
Makine foristradë e tipit ML Benz Mercedez e blere vitin e fundit 35.000 Euro. Kjo për deputetin që deklarohej se ishte i vetmi pa makine.
Aksioner ne ndertimin e nje hidr0centrali ne fshatin e Ulsiut në Duhashisht te Dibres, pikërisht ne zonen e deputetit Ulsi Manja. Aksioner jane: Bert Çupi nga Burreli, Paulin Rajta ish drejtor i Aluiznit Tirane dhe Flamur Ndreka qe perdore leket e Ulsiut, eshte shofer i tij për të cilin pot ë verefikohet thuhet se denuar disa here për grabitje e vjedhje ne Itali.
Është nga Gryk Noka e Dibrës dhe banon në Tiranë.