“Rama ik”! Nxënësit nga Saranda zbresin nga autobusi dhe i bashkohen protestës tek Unaza e Re

Një grup nxënësish nga Saranda, që vini n ë Tiranë në kuadër të një ekskursioni shkollor, u janë bashkuar protestës së banorëve të Unazës së Re në Tiranë.
Teksa autobusi i tyre u bllokua në trafik, nxënësit habitën duke zbritur prej tij e duke iu bashkuar protestës me thirrjet “Rama ik”.
Banorët e Unazës së Re, prej më shumë se tre muajsh janë në protestë të përditshme kundër planit urbanistik që prek banesat e tyre.

sss

s1