Përgjimi i liderit të opozitës nga policia, reagon Berisha: Një Super Watergate i Edvin Kristaq Urrejtjes!

Vënia në përgjim e kreut të opozitës Lulzim Basha dhe e ambjenteve të PD është një super Watergate. Kështu ka deklaruar ish-Kryeministri Sali Berisha në një reagim të ashpër pas publikimit të videos skandaloze të përgjimit të liderit demokrat Basha.
Berisha e cilësoi Ramën si bastard të xhelatëve të diktaturës hoxhiste.
Reagimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Super Watergati i Edvin Kristaq Urrejtjes!
Miq, Ervin Saljani nxjerr fytyren reale te Edvin Kristaq Urrejtes dhe klikes se tij.
Ne nje akt stalinist antikushtetues, ne nje sakndal si super Watergate, Edvini vendos ne pergjim ambjental seline e Partise Demokratike, Kryetarin e saj Lulzim Basha dhe drejtuesve e deputeteve te saj. Kjo eshte fytyra reale e Edvin Kristaq Urrejtjes dhe klikes se tij.
Qytetare, imagjinoni se ku mund te arrije skizoidi Edvin Kristaq Urrejtja, ky bastard i xhelateve te diktatures hoxhiste. sb
Policia e Shtetit është përfshirë në një skandal të madh, pasi janë bërë publike pamje skandaloze, ku punonjës të njësisë operacionale kanë përgjuar kreun e PD-së Lulzim Basha.
Pamjet janë bërë publike gjatë emisionit ‘Open’ të Eni Vasilit.
Ai tha se Basha është përgjuar nga policia, ndërsa ka bërë publike edhe një video ku shihet Basha dhe njëri prej policëve, sipas Salianjit, që shprehet drejt policëve të tjerë se nuk duhet të tremben pasi ai vetë ka tre ditë që e bën këtë gjë.
Ish-deputeti Ervin Salianji ka qenë ai që ka bërë publike edhe pamjet e përgjimeve, ku duket se oficerët e policisë komunikojnë dhe kanë regjistruar edhe veten.
‘Mos e lini kaq shpejt, kam 3 ditë që më shohin’, thotë njëri nga oficerët e policisë që janë duke përgjuar në mënyrë të paligjshme kreun e PD-së, Lulzim Basha.