Panucci si Rama, merrte miliona s’bënte asnjë punë, njëri u shkarkua, tjetrin do ta shporrë populli!

Pas shkarkimit të trajnerit të kombëtares Christian Panucci, ka reaguar edhe ish-deputeti Edi Paloka.
Me anë të një postimi në rrjetet sociale Paloka, me anë të një sarkazme është shprehur se Panuci ishte bërë si Rama. Duke thënë se ai ishte bërë një milioner arrogant që nuk bënte asgjë dhe ishte kthyer në një arrogant si kryeministri dhe hakmarrës.
Postim i plotë i Palokës
Ishte bere Panuci si Rama!
Nje milioner qe nuk bente asnje pune, vazhdonte te merrte leket e shqiptareve e vetem bertiste kunder te gjitheve.
Arrogant dhe hakmarres. Nuk pranonte asnje faj po per cdo deshtim te tij akuzonte te tjeret; nje here e kishin fajin lojtaret e heren tjeter gazetaret.
Ata qe i thonin te vertetat ne sy, i hidhte ne gjyq per shpifje.
Cdo ndeshje e tij ishte nje deshtim dhe nje “skandal” me vete, po ai nuk pranonte te jepte doreheqje ; “ kam kontrate te firmosur e do qendroj deri ne fund te mandatit “-thonte dhe ai.
Me ne fund Panucin e shkarkuan dhe mbreme kombetarja , qe kishte 10 ndeshje pa bere asnje gol, fitoi 3-0 …
Panuci iku dhe Shqiperia fitoi. Ate e shkarkoi Federata, ja prishi kontraten.
Ramen do e shkarkoje populli…
Rama VAFANCULO