Hidhet shorti i Champions, Ajax-Juventus, ja përballjet e tjera

Në Nyon të Zvicrës sapo është hedhur shorti për fazën çerekfinale të Champions Leagues.
Fati i goglave ka vendosur që Juventusi të përballet me Ajax.
Liverpooli i Xherdan Shaqirit do të përballet me Porto.
Ajax – Juventus
Liverpool – Porto
Tottenham – Manchester City
Manchester United – Barcelona
Kujtojmë se më 9 dhe 10 prill zhvillohen ndeshjet e para në çerekfinale, ndërsa ato të kthimit pas një jave më 16 dhe 17 prill.
Kompeticioni më i rëndësishëm europian ka hyrë në fazën më interesante pasi vetëm 4 skuadra do të synojnë biletën për në gjysmëfinale.

UEFA Champions League