Edhe nesër protestë pa kthim!

Bardh SPAHIA

Neser ora 9.30 para parlamentit protestojme kunder nje pushteti ilegjitim e te inkriminuar
– qe vjedh vota e blen mandate
– qe kap gjykatat dhe prokurorine e mbyll dosjet edhe te zullumeve me flagrante
– qe rrit taksa e tarifa, jo per te ofruar sherbime, por per shpenzime luksi
– qe e le qytetarin ne pasiguri ndaj krimit, pasi policia eshte vetem per te mbrojtur pushtetin
– qe i le te rinjte pa shprese e me syte jashte (1 ne 4 te rinj sipas Bankes Boterore as punon e as studion)
– qe po i perze me ndergjegje profesionistet drejt vendeve ku vleresohen
– qe dhunon cdo dite mediatikisht qytetaret duke bere shoë me nje realitet qe ata e njohin mire
– qe ve administraten ne sherbim e nen urdherat e partise
– qe ka nxire imazhin e nje vendi te NATO-s nderkombetarisht si me droge, korrupsion e bashkepunetore kryeministore te inkriminuar
– nje kryeminister qe ben sikur kupton kur qytetaret ngrihen ne proteste
– …
Lista e arsyeve mund te vazhdoje gjate, por edhe secila prej tyre mjafton per te mos pranuar me papergjegjshmerine e makuterine e semure te ketij kryeministri! #eEnjteOra9.30ParaKuvendit#MeQytetaret