Edhe emigrantët në protestë kundër Ramës/ Të dielën rrethohet ambasada shqiptare në Athinë

Edhe në Athinë do të zhvillohet një protestë nga emigrantët shqiptarë kundër qeverisë Rama. Kryetari i degës së PD-së në Greqi, Fatmir Gjoci u bën thirrje të gjithë shqiptarëve që jetojnë në vendin fqinj që të mblidhen për të protestuar ditën e dielë, në datë 10 mars në orën 11:00 përpara ambasadës shqiptare në Athinë.
“Të dashur Bashkëatdhetarë! Ditën e Diel, me datë 10 Mars, ora 11:00, protestë përpara Ambasadës së Shqipërisë në Athinë. Japim mesazhin tonë qeverisë së “KRIMIT” me në krye Edi Ramën, në lidhje me situatën e rënduar në Shqipëri! Ju mirëpresim!”, shkruan kreu i PD-së në Greqi, Fatmir Gjoci.

Ftesë çdo shqiptari të ndershëm, bashku me ne!
Fatmir Gjoci 53825923 376923469795548 890740332738641920 n
Te dashur bashkatdhetarë!
Siç jeni në dijeni, ditën e Diel më 10 mars, ora 11:00, përpara Ambasadës Shqiptare në Athinë, zhvillohet proteste paqësore lidhur me situatën politike dhe krizën e përgjithshme ne Shqipëri.
Arsyet për të protestuar janë të shumta!
Shqipëria dhe Shqiptaret janë marrë peng banda në pushtet, kjo klikë mafioze e ndërtuar në bazë të parave dhe aferave korruptive te pista dhe kriminale!
Ky grup mafiozesh të udhëhequr nga Kryeministri Edi Rama, duhet asgjësuar sa më parë!
Situata e krijuar, paraqet rrezik serioz për vendin!

Ne emigrante jemi një forcë e madhe dhe e konsiderueshme për të ardhmen e vendit, kemi dhënë ndër vite, kontributin e pakursyer duke qenë kolonat kryesore të ekonomisë dhe modernizimit te shoqërisë, ndaj dhe përgjegjësitë tona janë të mëdha saqë vendimmarrja dhe insistimi ynë duhet të jetë i prerë dhe në kohë.
Bashkimi ynë në këtë proteste, ka në thelbin e saj, përcjelljen e mesazhit te pakënaqësisë kundër qeverise se Edi Rames, duke marrë parasysh gjendjen aktuale të rënduar në vendin tonë.
Organizimi ynë i kalon kufijtë partiak, hapa me tej të rëndësishme janë arsyet tona, atë qe çdo Shqiptar e ka ne ndjenjën patriotike, ne shpirt dhe ne zemër për te ndërtuarit e imazhit te vendit tone te dashur, Shqipërinë!!
EMIGRANTET E DUAN SHQIPERINE SI GJITHE EUROPA!!
NE KERKOJME NJE MODEL FUNKSIONAL DEMOKRATIK, PRO PERENDIMOR NE SHQIPERI!!
Sigurisht që problemet tona kane qene me se te shumta dhe janë lënë pas dore, mbase dhe te keqtrajtuara, si ne atdheun tone ashtu dhe ne vendin ku jetojmë.
Bashkimi për te mbrojtur këto te drejta është ne dorën tone dhe jo te tjerëve!
Gjithçka qe bëjmë, është një investim qe i bëhen brezave te ardhshëm, fëmijëve tanë!!
Partia Demokratike e Shqipërisë, Kryetari i saj z. Lulzim Basha, opozita e bashkuar, kane te vetmin qellim, shporrjen e këtij sistemi te kalbur, ngritjen e një shteti funksional, te bazuar ne drejtësi dhe rregulla demokratike institucionale pro perëndimore.
Gjej rastin te ftoj çdo bashkatdhetar, çdo Shqiptar te ndershëm ne këtë proteste.
Falënderojë te gjithë ata qe janë bashkuar kësaj proteste deri për momentin.
Falënderojë te gjithë ata qe deri me tani, kane konfirmuar pjesëmarrjen e tyre, duke rrugëtuar nga qytete dhe ishuj te tjerë te Greqisë.
Ju faleminderit!
Me respekt dhe konsiderate për ju, Fatmir Gjoci