Banorët e Patosit i bllokojnë rrugën Ramës, pas 1 orë protestë detyrohet të kthehet mbrapsht

Pas banorëve të Roskovecit edhe ata të Patosit kanë protestuar sot kundër kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij.
Qindra banorë bllokuan sot në orën 13:00 aksin kryesor hyrës në qytet, duke deklaruar se kryeministri Rama është i padëshirueshëm për qytetin e tyre.
Rama qëndroi në maiknë për rreth 1 orë i bllokuar në ems të rrugës si pasojë e protestës dhe u detyrua të kthehet mbrapsh.
Protestuesit e mbajtën për rreth një orë të bllokuar aksin hyrës, duke protestuar me thirrjet “Rama ik”, “Rama ik”, “Poshtë komunistët”, “E duam Shqipërinë pa Edi Ramën” dhe “E duam Shqipërinë si e gjithë Europa”.

pp

ppp