Doganierët në mëshirë të klientelës së Ramës, Gjergj Luca vendos për fatin e tyre!

1190

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e disa qytetarëve, të cilët shkruajnë se, biznesmeni Gjergj Luca vendos për fatin e doganierëve të cilët sipas tij janë në mëshirë të klientelës së Edi Ramës.
Njëri nga denoncuesit i cili shkruan nga Shëngjini, thotë se është doganier dhe dogana ku ai punon është tek lokali i Gjergj Lucës për të cilën nuk ka asnjë lloj kushti dhe i është dhënë tenderi këtij të fundit kur sapo Rama ka ardhur në pushtet.
Sipas qytetarit, Luca iu bën presion punonjësve me largime nga puna lidhur me çështjen e votimeve.
Ndërkohë një tjetër qytetar denoncon se në VKM-në për punonjësit me kontratë në asnjë pikë nuk përmendet Drejtoria e Përgjithshme e Doganave.
Ai hedh dyshimet se kjo mund të jetë bërë qëllimisht, dhe ndërkohë punonjësit e doganës ka dy muaj që nuk marrin pagat e tyre ndërsa disa të tjerë që rrinë nëpër kafene sipas tij, i marrin pagat duke i lënë zyrat bosh.
Statusi i plotë i ish-Kryeministri Berisha
Doganieret ne meshire te klienteles se Edvinit.
Gjergj Luca vendos per fatin e tyre.
Per punonjesit me kontrate asnje qindarke!
Lexoni mesazhet e qytetareve dixhital. sb
Pershendetje Zoti Berisha , ne VKM per punojsit me kontrate ne asnje vend nuk permendej Drejtoria e Pergjithshme e Doganave , si duket e kan harruar qellimisht , po kemi gati dy muaj qe po punojm falas per doganen edhe sdihet se kur do dali kemi ngel ne ajer ne punojme kot pa rroge te tjeret marrin rrogat e dalin bredhin neper kafe te hysh tani neper zyra jan tgjitha bosh. flm
Prsh u ba shume kohe qe denoncoj she ti nuk i ben publike. Te shkruaj nga shengjini dhe jam vet doganjer edi se mund ti prish shume pune vetes Por Po te shkruaj sps ti e ben publike.dogana esht tek lokali i GJERGJ LUCES nuk kemi asnje lloj kushti as kurgja. Thjesht ka fitu edi rama dhe ja ka dhan ktij legeni ket tender. Tani Po na ben dhe presion zoti GJERGJ LUCA se do ju heq nga puna u e kam ne dore per pune te votimeve. Une nuk jam partiak Por te lokali ROZAFA ne shengjin akoma skan as kas fiskale dhe ky zotria e mban hapur akoma. Ju lutem anonym.