Berisha zbulon skandalin: Kulla 25-katëshe që po ndërtohet tek Sahati është e Olsi Ramës e Agron Xhafajt

Kulla 25-katëshe që ka nisur të ndërtohet në qendër të Tiranës, e cila do të mbulojë Kullën e Sahatit ka për pronarë vëllain e kryeministrit, Olsi Rama dhe trafikantin e drogës Agron Xhafa. Denoncimi është bërë nga ish-Kryeministri Sali Berisha.
Përmes një postimi në Facebook, Berisha shkruan se, kompania që pritet të ndërtojë gradaçelën është përfolur për lidhje me villain e kryeministrit dhe atë të isho-ministrit të brendshëm, Fatmir Xhafaj.
Postimi i ish-Kryeministrit Berisha në Facebook
Ja si do te fshehe simbolin e Tirane me kullen e saj Kompania Apeks e denoncuar per lidhje me Agron Xhafen dhe Olsi Ramen.
Ky krim i shemtuar bazohet ne vendimin e direkt Edvinit per ti dhene leje Apeks qe te ndertoje kullen 25 kateshe dhe fshehjen e plote te Sahatit, ikones se vertet te qytetit te Tiranes. sb
Aktivistë të shoqërisë civile ngrinin zërin ditën e dielë për atë po ndodhte në zemër të kryeqytetit.

2 24