Unaza e Re/ Rama po u merr shtëpitë qytetarëve për të larë borxhet e kriminelëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka qenë sërish mbrëmjen e sotme në mbështetje të protestës së banorëve të Unazës së Re.
Ai tha se Rama po kërkon tu marrë shtëpitë qytetarëve për të larë borxhet që i ka krimit dhe kriminelëve.
‘Ky kryeministër po kërkon tu marrë shtëpitë qytetarëve për tu larë borxhet që u ka kriminelëve si Edmond Bego. Këta banorë këtu janë heronj, ju kanë shpëtuar shqiptarëve 40 milionë euro’, deklaroi Balliu.
Banorët I bënë sërish thirrje Ramës dhe Veliajt të tërhiqen nga projekti pasi në të kundërt do të ketë pasoja. At u shprehën se nuk do të ndalojnë protestën e tyre në mbrojtje të banesave që i kanë ndërtuar me gjak.

unaza1