Shpërthen makina në Tiranë, panik tek banorët

Një mjet është shkrumbuar nga flakët në zonën e Ali Demit ku një makinë tip Benz A Class është djegur tërësisht.
Burimë bëjnë të ditur se makina ka pësuar një defekt tekniike, ndërkohë që raportohet se nuk ka të lënduar, por ka shkatuar panik tek banorët.
Menjëherë policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve.
Sipas policisë pronari i mjetit nuk ka ndonjë pretendim për zjarrin që shkrumboi mjetin e tij.
Informacion paraprak i policisë
Në zonën e “Ali Demit” ka rënë zjarr në mjetin me targë AA849GP në pronësi të shtetasit Sh. M.
Mjeti ka qenë në një pikë servisi për shërbim dhe pronari i mjetit nuk ka pretendime për zjarrin e rënë në mjet. Paraprakisht dyshohet për shkaqe aksidentale.

pain