Revolta te Unaza e Re, banorët: Nuk dalim nga shtëpitë që t’ua lëmë ato oligarkëve të Edi Ramës

Banorët e Unazës së Re dolën sërish në protestë duke kërkuar dëmshpërblim të plotë për banesat dhe pronën e tyre.
Sot është dita e 33-të që banorët e Unazës së re dalin në protestë, dhe deklarojnë se nuk ka ndërmend të tërhiqen deri sa të realizojnë të gjitha kërkesat e tyre.
Në mbështetje të protestës së tyre ka shkuar edhe kreu i PD, Lulzim Basha, si dhe deputetët e opozitës.
‘O Edvin o tradhtar, ti je një copë gomar’, ‘Me gjakun tonë ushqehet krimi’, “projekt hajdutësh’, këto kanë qenë disa nga thirrjet e banorëve të Unazës së re në ditën e 33-të të protestës së tyre.
Protestuesit janë shprehur të bindur se do të rezistojnë dhe nuk do dalin nga shtëpitë e tyre dhe t’ua lënë ato oligarkëve të Edi Ramës.

Protesta 9