Pse me kryehajdutin e “Astir” do bëjnë dialog studentët?!

Kryeministri Edi Rama, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar per disa ndryshime ne ligjin “Per pensionet shteterore suplementare te punonjesve te universiteteve dhe institucioneve te tjera kerkimore”./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama, speaks during a parliamentary session.

Pas refuzmit të studentëve për të takuar kreun e qeverisë ka reaguar kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i cili shtron pyetjen, “Pse me kryehajdutin e Astir do bejne dialog studentet”??
“Me një kryehajdut duhet të flasë ligji dhe fort fare bile dhe jo studentët”, shkruaa drejtuesi i lartë të LSI.
Psotimi i plotë i Vasilit në Facbook
Pse me kryehajdutin e Astir do bejne dialog studentet??
Hajduteria e 40 milion euro te Unaza e Re eshte ne mes te sheshit.
Edhe kryehajduti i qeverise, qe ka mbyllur gojen dhe nuk guxon te thote asnje fjale per kete hajduteri eshte ne mes te sheshit.
Me ke do dialogojne studentet???
Me kryehajdutin do flasin?
Pse studentet do ti besojne zgjidhjen dhe te ardhmen kryehajdutit?
Me nje kryehajdut duhet te flase ligji dhe fort fare bile dhe jo studentet.

auto vasili fcb ok1544436574