Nesër protestë e fuqishme në Tiranë, studentëve do t’u bashkohen edhe gjimnazistët

Studentët kanë paralajmëruar se nesër do të jetë një organizim më i madh dhe një protestë më gjithëpërfshirëse, ku parashikohet të ketë edhe gjimnazistë.
Studentët publikuan axhendën për protestën e ditësë së nesërme ku do të bllokojnë të gjitha rrugët e Tiranës në orën 9:00.
Studentët u shprehen se, deri në orën 16:00, do të jenë para godinës së Ministrisë së Arsimit, por nëse qeveria nuk nxjerr një VKM për plotësimin e kërkesave të tyre, më pas do ta kalojnë protestën para kryeministrisë.
“Ne e kemi me ministren e Arsimit. Nesër do vinë gjithë studentët, jemi shumë pak për të vendosur. Marshimi do jetë nga Politekniku, nesër në orën 10 do jemi këtu”, tha njëra nga studentet.
Sot ata i kanë ripërsëritur kryeministrit Rama pas deklaratës së tij nga Facebook-u, të cilën ai e quajti ‘Dialog me studentët’, se ka kohë deri nesër që të plotësojë kërkesat e shkruajtura dhe nisur Ministrisë.
Programi për nesër

auto 48270666 1095514207297095 1461618791493402624 n1544461432