I ka mbushur poturet, prisni kur të dalë tek ERTV duke u qurravitur si legen…

Me anë të një statusi në rrjetin e tij social, Facebook, deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka shkruan se Rama i ka mbushur poturet, prisni kur të dalë tek ERTV duke u qurravitur si legen…
Po ashtu, Paloka denoncon një rast ku drejtuesi i një gjimnazi u dërgon mesazh prindërve dhe fëmijëve të tyre gjimanzistë duke ju kërkuar që të mos marrin pjesë në protestën e stome të studentëve.
Paloka shkruan se ai që do të donte të ishte në protestë me studentët ka angazhuar të gjithë plehrat militantë që ka vënë në drejtimin e shkollave që t’ju bëjnë presion nxënësve dhe prindërve të tyre.
Deputeti i Partisë Demokratike thotë se duhen hedhur nga shkallët kujdestarët që iu dalin përpara dhe që janë në shërbim të së keqës.
Ja statusi i plotë i Palokës:
Ja cfare ben ai qe “do donte te ishte me studentet ne proteste”. Ka angazhuar gjithe plehrat militante qe ka vene ne drejtimin e shkollave ( jo politike) qe t’ju bejne presion nxenesve dhe prinderve te tyre.
Hidhini nga shkallet po ju dolen perpara keta “kujdestare” qe jane ne sherbim te se keqes…