“Edvin bëj gati vazelinën se jo vetëm që po çohet, por edhe po fryhet”!

Ish-nënkryetari i Bashkisë së Tiranës, Briken Fejzuallai ka goditur me një shenim në faqen e tij në rrjetet sociale.
Duke iu referuar deklaratave të Ramës bërë pak kohë më parë se shqiptarët janë një popull impotent, Fejzullai shkruan sot në faqen e tij në Facebook; “Harroje arrogancën dhe bëj gati vazelinën Edvin… se jo vetëm që po çohet, por edhe po fryhet”.
Fejzullai i njohur ndryshe dhe si kryebashkiaku i natës dhe krahu i djathtë i Veliajt, nuk e ka fshehur asnjë rast pakënaqësinë e tij me deklaratat provokative të bëra shpesh nga ana e kreut të qeverisë Edi Rama.
Protesta e studentëve sot vijon dhe ata duken të vendosur që të mos tërhiqen nga kërkesat e tyre për qeverinë.

auto briken fcb1544101770