12 milionë euro të tjera për firmën fantazmë, Basha: Vjedhje e Ramës!

Pas publikimit të një dokumenti ku OST i jepte tenderin prej 12 milionë eurosh DH Albania, ka reaguar edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha.
Basha shkruan se, Edi Rama bashkë me firmën kanë vjedhur 30 milionë euro brenda një muaji.
Reagimi i kreut të PD, Lulzim Basha
30 milionë euro tendera brenda një muaji i ka dhënë Edi Rama kompanisë Dunwell Habberman, bashkëpronar i së cilës është vetë ai me ose pa letra, për t’i grabitur dhe pastruar në SHBA.
Imagjinoni sa qindra miliona euro ka vjedhur ky hajdut psikik në 5 vjet si kryeministër dhe 11 vjet si kryetar bashkie.
Por as paratë dhe asgjë nuk do ta shpëtojnë dot as Ramën dhe as klientët e tij nga drejtësia, për shkatërrimin që i kanë bërë Shqipërisë.

recepsionisti