Vasili-Tahirit: Kryerruspia e drogës që do të fshihet si struci me menderen përjashta

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave për pafajësi të bëra sot nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.
Në një postim në Facebook, Vasili shkruan se, sado që të sillet edhe si rruspije edhe si çingije, Tahiri nuk do të shpëtojë nga shqiptarët.
Sipas tij, sot foli për moral, një person që i dha me konçension policinë krimit.
Postimi i Vasilit
Kryerruspia e droges qe do te fshihet si struci me menderen perjashta.
Rruspija u foli sot rilindasve ne emer te pergjimeve erotike dhe te droges te horrave me te cilet bashkeqeverisi nga ai me i gjati ne krye e deri tek me te gjatat e me te shkurtrat rreth e perqark.
Ai qe qelbi Shqiperine me droge,ai qe qelbi policine me krim,ai qe helmoi shkollat tej e tej me hashash e kokaine pacipesisht ben sot moral.
Moral moçali foli.
Sorra u perpoq te zbardhej duke u bere sterrë e zeze edhe me shume.
Shitje e aksioneve te policise te trafikantet dhe tradhetimi i punes se sherbimeve mike, makina, jahte, miliona euro neper makina dhe shtetin ne dispozicion te maskarenjve te droges, keto bema te sorres se zeze i di Shqiperia ane e mbane dhe s’ka gjethe fiku qe ja fsheh dot sikur ta vene as para as prapa.
Ketij hesapi te palare me shqiptaret nuk i shpeton dot sikur te beje edhe si rruspije edhe si çingije.