Përplasje Rama-Kryemadhi, aktivistja e LSI: Edhe një Eleonorë që e kishin ca të tjerë, tani e ka ai në shtëpi!

Rama dhe Kryemadhi janë përplasur ashoër sot me deklarata në rrjetet sociale. Rama në mënyrë të vahzdueshme ofendon drejtuesen e LSI me epitete të ndryshme dhe një të tillë ka gjetur edhe sot duke e thirrur atë me emrin “Eleonora”.
Përgjigja e Kryemadhit ka ardhur përmes zyrtarëve të tjerë të PSI. Një prej tyre, Elon Guri i kujton Ramës se Eleonorën e ka në shtëpi pasi më parë e kishin ca të tjerë duke i kujtuar të kaluarën bashkëshortes së fundit të Ramës.
Deklarata e Edi Ramës, që Monika Kryemadhi i ngjan me Eleonorën, kanë sjellë reagime të shumta nga ana e LSI-së.
E para ishte vetë kryetarja Monika Kryemadhi, që me një deklaratë të shkurtër, i dha përgjigje flakë për flakë Ramës. Pas tij kanë ardhur edhe reagime të tjera.
Një reagim i ashpër ka ardhur edhe nga anëtarja e kryesisë së LSI-së, Elona Guri.
Ja çfarë shkruan ajo në Facebook:
Me Botox e Detox.
Me Leonorat në shtëpi e në Qeveri…
Edhe një Eleonor që e kishin ca të tjerë, tani e ka ai!
“Bora” i ka zbardhur tej për tej, zyra, shtëpi, fusha e male…
Viti i ri do ta gjejë, Ed Ram Beun plot me halle!