Video/ Si e përzunë kuksianët Ramën me bisht nën shalë, reagimi i Berishës

Kryeministri Edi Rama ka kaluar një pasdite të sikletshme dje në Kukës ku qindra qytetarë kanë protestuar kundër tij.
Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një video ku protestuesit përmes thirrjeve dhe hedhjes së kapsollave kanë përzënë Ramën nga qyteti i tyre.
Berisha shpreh nderimin e tij për qytetarët e Kukësit.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit
Kukësi me tym dhe kapsolla e përze Ramën me bisht nën shalë! Nderim qytetarëve të Kukësit. Sb
Pritja me protesta nuk ka kaluar pa u komentuar nga kryeministri Rama, i cili i quajti ata si grup zoologjik, e menjëherë pas kësaj ka ardhur edhe reagimi i kryetarit të PD-së së Kukësit, Arif Rexhmati.
Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryetari i PD në Kukës, Arif Rexhmati, reagoi me ashpërsi ndaj këtyre komenteve të Ramës.
“Si hajdut që është erdhi natën në Kukës, por mori me vete urrejtjen që mbolli për kuksianët. Ne jemi luanë të lirë, shimpanze në kopsht zoologjik është Rama, ofezat për Kukësin dhe kuksianët iu kthyen mbrapsht”, shkruan ai.

Kukesi me tym dhe kapsolla e perze Ramen me bisht nen shale! Nderim qytetareve te Kukesit. sb

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 31. Oktober 2018