Skandal/ 3 mijë euro për një vend pune, kreu i PS: “Nuk i dua unë, por Taulanti me ministren”

Një banor nga Elbasani i është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Sali Berisha, për të denoncuar një tjetër rast korrupsioni, ku përmendet sërish numri dy i PS-së, Taulant Balla dhe Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla.
Sipas qytetarit, kryetari i PS-së së zonës i ka kërkuar 3 mijë euro në emër të Taulant Ballës dhe Lindita Nikollës për ta futur në punë.
Postimi i ish-Kryeministrit Berisha në Facebook
Kryetari i PS akuzohet se i kërkon votuesit të tij 3000 euro për vend pune për Taulant Yaris dhe ndrikull Vilën!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
Persh zoti Berisha, doja te denoncoja kryetarin e partise socialiste ne Mengel te Elbasanit i kerkova vend pune se me premtoi para votimeve ai me tha duhen 3000 evro, nuk i dua une tha po i do Taulanti me ministren e arsimit me tha. petrit zeneli e ka emrin kryetari.

lindita nikolla e1466441074935 1490354489 5725028