Sharlatani i medias, tani po e “kërcënojnë” edhe nga Greqia!

Eshtë gazetari më sharlatan që hiqet skur i di të gjitha në një kohë që e kepërdorin edhe hajdutët e xhepave. Së fundi po kërkon të bëhet edhe hero dhe thotë se pasi ka bërë një status në fb e tij e k kërcënuar e gjithë Greqia.
Ja si po e kërcënojnë
Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar se pas komentit të tij për vrasjen e ekstremistit grek, 35-vjeçarit Konstantinos Kacifa, ka marrë disa mesazhe kërcënuese në drejtim të tij.
“Tani e dime kush je, e dime ku je, te kemi me foto dhe video, etj, etj, etj”….
Po ua kursej qindra mesazhet ne greqisht, anglisht e shqipe me aksent grek, prej shovinistesh te cmendur qe me kane mbushur inbox tim…”, shkruan Artan Hoxha.
Duke iu referuar shkrimit të publikuar në portalin grek “Neësit.gr”, e cila e cilëson sfiduese deklaratën e tij, Hoxha shkruan se grekët janë të verbuar nga nacionalizmi shovinist, dhe ‘trimat’që kanë mbushur brekët e Agimit të Artë me fantazma të Vorio Epirit, fshihen pas kërcënimeve të marra.
“Greket e verbuar nga nacionalizmi shovinist, “trimat” qe kane mbushur breket tè Agimit te Arte dhe fantazmat e Vorio-Epirit, po me cojne fjale:
“Tani e dime kush je, e dime ku je, te kemi me foto dhe video, etj, etj, etj”….
Po ua kursej qindra mesazhet ne greqisht, anglisht e shqipe me aksent grek, prej shovinistesh te cmendur qe me kane mbushur inbox tim…
στο καλο….
Nuk e harrojme 10 prillin e 1994, kur komando paramilitare e vrasesve te organizates terroriste antishqiptare MAVI, me emrin “Pirro i pare”, e perbere nga pjestare te forcave speciale greke dhe e armatosur deri ne dhembe, hyri ne brendesi te atdheut tone, ku pasi vrau krejt pabesisht oficerin drejtues Fatmir Shehu(baba i dy femijeve) dhe ushtarin e rojes Arsen Gjini(te dy deshmore te atdheut) mbajti per ore te tera peng nen grykat e armeve afro 130 ushtare shqiptare, te gjithe rekrute te rinj pa arme…”, shkruan gazetari Artan Hoxha.