Kryeministri që qeveris 4% të shqiptarëve, Vasili-Ramës: Ndale budallallëkun se shifrat janë kokëfortë

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Rama pas deklaratave të tij ditën e sotme se ishin zgjidhur 16 mijë halle të njerëzve pas ankesave të tyre në potalin qeveritar.
Vasili thotë se kryeministri qeveris vetëm 4% të shqiptarëve që u del për zot portali për t’u zgjidhur hallet, por “96% të tjerëve, qytetare të këtij vendi, kush ju del për zot?”
Postimi i plotë i Vasilit
Kryeministri qe qeveris 4% te shqiptareve….
Ne diarrene e tij mediatike, kronike tashme, kryeministri na tha qe ka zgjidhur 16 mije halle me portalin e tij,pasi shtet nuk ka me kjo dihet.
Hajt ta besojme kryeministrin, ç’te keqe ka le ta quajme te vertete.
Por e vertete e madhe dhe e pakundershtueshme eshte, qe mbi 360 mije shqiptare kane aplikuar per llotarine amerikane,pra edhe 360 mije shqiptare nga hallet e pazgjidhura duan te ikin nga vendi i tyre.
Pra 4% te shqiptareve u del per zot ky dhe portali per te zgjidhur ndonje hall.
Po 96% te te tjereve, qytetare te ketij vendi, kush ju del per zot???
Kryeminister ndale budallallekun se shifrat jane kokeforte, denglat i merr era, faktet dhe pergjegjesite mbeten.
Ndjese kryeministrit per arsyetimet matematike,qe dihet qe nuk jane materie e tij,pasi matematiken as e di, as e kupton,as e zbaton !!!