Dako rrihet në zyrë, banda tek e cila ndërhyri Rama për pajtim

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme një takim sekret të Edi Ramës 3 javë më parë në Durrës me kreun e bashkisë, Vangjush Dako.
Sipas denoncuesit, në këtë takim të Ramës, Vangjush Dako është pajtuar me Avdylët.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha:
Kallam Dështaku pajtoi Gjushin me Avdylet!
‘Persh dr. Berisha!
Sipas nje burimi te besushem para 3 javesh xhuxhin e kane rrafur ne zyren e tij te bashkise Durres miqte qe e ndihmuan te behej kryetar, (banda Avdylaj)me pas ka shkuar Edrama dhe jane ulur diku ne nje restorant per gati 3 ore koke me koke me Xhuxhin duke i treguar tmerrin nga njerzit qe i perdori per fushate! mund ta verifikoni kete çeshtje!’
Një ditë më par ëish-Kryeministri denoncoi edhe faktin tjetër se për të shpëtuar Dakon nga arrestimi, Rama e kishte ftuar në shtëpinë e tij në Surrel. Berisha ka dhënë edhe një detaj tjetër në lidhje me dorëheqjen e Xhafës. Ish-ministrit të Brendshëm i kishin mbërritur në shtëpinë e tij dy zarfa nga Rama, një ditë përpara se të vendoste për dorëheqjen. “Te verteten e largimit tij e nxori Rama ne Lushnje ku i kujtoi Xhafes guret e hedhur mbi partine si me arrestimin e Ndokeve, per te cilin Rama nuk shqiperoi nje fjale por dhe te Avdyleve, Bajreve por mbi te gjitha Rama nuk i fali Xhafes perpjekjen per arrestimin e Gjushit, faktikisht rrezimin e tij si kryeminister ndaj dhe i dergoi me Don Agaçion ne ora 01:30 ne shtepi zarfin me dy shkresa. E para me propozimin e tij per shkarkim nga detyra, e dyta me vendimin e tij per te pranuar doreheqjen e tij. Xhafa zgjodhi fatin e tij”, shkruan Berisha.