Conte po pret t’i hap rrugën Mourinho?

Lëvizja e Antonio Contes drejt pankinës së Real Madrid-it thuhet të jetë ndërprerë për shkak të Jose Mourinho-s, teksa italiani do të zëvendësojë atë në Manchester United.
Los Blancos kanë zyrtarizuar dje shkarkimin e Julen Lopetegui-t (pas 14 ndeshjesh) dhe Conte është konsideruar si alternativa e parë për ta zëvendësuar.
Bisedimet me ish-trajnerin e Juventusit thuhet të jenë ndërprerë jo për shkak të Chelseat dhe problemeve gjyqësore, por për shkak se lojtarët nuk e kanë dashur (gjithsesi mbrëmjen e së hënës thuhet që Conte të ketë refuzuar ofertën e Real-it).
Sipas Gazzetta dello Sport gjithçka vërtitet rreth Mourinho-s.
Presidenti Realit Florentino Perez dëshiron të kthejë përsëri specialin pasi ai theu barrierën e 100 pikëve në magjinë e mëparshme. Fitoi Copa del Rei dhe një titull La Liga, gjatë qëndrimit të tij nga 2010 në 2013.
Conte e ka dëgjuar këtë dhe po pret të shoh nëse do të zëvendësojë portugezin ne Old Trafford. Mourinho nuk do të shkarkohet para përfundimit të sezonit, pasi United do duhet të paguaje 30 milionë paund si kompensim.
Gjithsesi, nëse e mbyll sezonin pa fituar titullin e Champions League mund të arrihet një marrëveshje për lëvizjen e tij. Real Madrid-i do të vazhdojë me Santiago Solari apo ndoshta Roberto Martinez, teksa Perez i ka sytë te Mourinho në verë.