Bllofi i Tahirit me dokumentin e dorëzuar në Prokurori, reagon Berisha

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, doli një ditë më parë para mediave duke pretenduar se është i pafajshëm sa i përket akuzave për implikim në trafik droge. Tahiri tha se ka dorëzuar një dokument të prokurorisë Italiane, ku del se ai është i pafajshëm.
Por mesa duket ky është i gjithi një bllof i Tahirit, pasi rezulton se i njëjti dokument që ish-ministri pretendon se është dorëzuar në prokurorinë shqiptare, të jetë i njëjti dokumenti i lexuar nga vetë ai një vit më parë para mediave në Shqipëri.
Ish-Kryeministri Sali Berisha, sjell deklaratën e Saimir Tahirit me zë dhe figurë, të dhënë një vit më parë ku ai pretendon se është i pafajshëm, por që hetimet e publikuara në mediait italiane tregonin krejt të kundërtën.
Ja çfarë shkruan Berisha
Kjo është me zë dhe figurë, deklarata e Saje Qorrit më datë 24 Tetor 2017, i cili tani thotë se u hetova dhe dola i virgjër! sb

Kjo eshte me ze dhe figure, deklarata e Saje Qorrit me date 24 Tetor 2017, i cili tani thot se u hetova dhe dola i virgjer! sb

Gepostet von Sali Berisha am Dienstag, 30. Oktober 2018