Tërmeti/ Punonjësit e Kryeministrisë dalin në rrugë, foto e çarjes së mureve në Kuvend

Tërmeti që ka goditur këtë mesditë Shqipërinë ka qenë aq i fortë saqë ka sjellë panik në Tiranë.
Të shumtë kanë qenë ata që kanë dalë duke vrapuar jashtë godinave, përfshi këtu edhe deputetët dhe punonjësit e administratës. Madje në kryesinë e kuvendit tërmeti ka sjellë dhe disa të cara në godinë.
Në kryesinë e kuvendit, deputetët që merrnin pjesë në seancat e komisioneve kanë dalë jashtë ambienteve të kuvendit.
Lëkundjet kanë qenë aq të forta saqë edhe punonjësit e kryeministrisë kanë dalë menjëherë nga godina, ashtu siç tregon dhe fotoja e mëposhtme, e postuar nga panorama.
Tërmeti ka patur si epiqendër zonën e Gjirit të Lalzit në Durrës dhe sipas të dhënave të deritanishme raportohet për një tërmet 5 ballë të shkallës Rihter.

2 1