Denoncimi nga Elbasani: Konia e Ramës po bën kërdinë…!

Një qytear nga Elbasani i është drejtuar me një mesazh ish-Kryeministrit Berisha ku e informon se Taulant Balla e ka mbushur Elbasanin me njerëz të tij të paaftë në krye të institucioneve kundrejt gjobave që u ve. “Taulant Gjura/Hoxha/Jaupi bën kërdinë!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha në një postim në Facebook duke publikuar të plotë mesazhin e qytetarit.
“Peshendetje zoti Berisha, desha te dennacoj se ne Elbasan, konia e Rames Taulant Balla ka zaptuar te gjitha institucionet Elbasanit kundrejt gjobave qe pret duke vene veton e tij ne emerimet e drejtuesve te institucioneve, nga Librazhdi. Une po te radhis disa nga emerimet.
Ne krye te institucionit te regjistrimit te pasurive ka vendosur njerin nga emrat qe rama e denoncoi si nje drejtuesit te korroptuar ne kohen qe punonte ne Aluizem Mariglen Disha,Ne drejtorin e Buqesise Spiro Hunci, ne drejtorine e sherbimit veteriner, Fatmir Ozuni, ne drejtorine e Angjesise konktrollit ushqimor, Firduz Kurti, dhe sot ka emeruar nenkryetarin bashkise Librazhd Enver Shkurti drejtor e mjedisit te gjitha keto nga Librazhdi, duke anashkaluar njerez te shkolluar dhe intelektuale elbasanas .
Te gjitha ato qe thote Rama se te gjithe drejtuesit do te testohen, dhe asnje deputet nuk do te nderhyje per emerime eshte vetem nje fasade e kesaj qeverie. Dua te ruaj anonimatin”, shkruan qytetari nga Elbasani.