Denoncimi i Berishës: Ja si Rama, Olsi e Gjiknuri po vjedhin pronat bregdet (Dokumentat)

Ish-Kryeministrit Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili tregon se si Edi, Olsi Rama dhe Damian Gjiknuri po vjedhin pronat në bregdetin e Vlorës.
Sipas denoncuesit, vëllezërit Rama dhe Gjiknuri kanë nxjerrë një akt mbivendosje në një pronë që ndodhet në Kaninë dhe është e regjistruar në hipotekë.
Postimi i Berishës në Facebook
Ja se si Edi/Olsi Rama me Damian Gjiknurin vjedhin pronat në bregdet!
Shikoni dokumentet dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
“Pershendetie zoti doktor ,jam qytetari qe te shkruaita die nga vlora per pronen qe kan viedh ne bregdet te shkolla e marines vlore. Po te nise foto ku eshte vendodhia e prones. I kemi si prone qe para 70 vitesh e kemi pas edhe me hipotek dhe me te gjitha ligjerisht. Tani kacaket e rilindies, dyshia Damian Gjiknuri Olsi Rama,kan nxier nje mbivendosie te nje prone qe ndodhet ne fshatin kanine e kan regjistruar ne hipotek sikur kjo prone ndodhet ne ane te detit te shkolle marines. Bashkia u ka dhen leje ndertimi dhe pritet shum shpeit te filloin te ndertoin .na dergoin njerez na bein presion , forze nuk kemi te meremi me instituzionet e keti vendi .Po na perzen nga shtepit tona nga vendi jon. Po te nis dhe hipoteken qe ka qen ne emrin ton dhe qe na i kan hequr. E kan hedh ne emer te nje sekseri te kesai dysheje Olsi Rama dhe Damian Gjiknuri .Me respekt .ju lutemi beheni publike se sdi nga tia mbai. Tek ju kam besim zoti doktor”.

1 2

2 2

3 3

4 1

5