Kërcënohet me armë një familje në sy të fëmijëve

Një familje është kërcënuar me armë nga dy persona mbrëmjen e djeshme në Tiranë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:10 tek “Kristali” afër shtëpisë së ish-ministrit Saimir Tahiri. Dy persona që udhëtonin me një mjet kanë ndaluar një makinë familjare dhe nën kërcënimin e armëve u kanë bërë presion dy prindërve në sy të fëmijëve, “pse na parakaluat”?
Më pas, njëri nga personat që i drejtoi armën familjarëve në makinë është ndaluar nga dhjetëra banorë të lagjes. Më pas është njoftuar policia që ka shkuar në vendngjarje. Një nga banorët e zonës bëri të ditur se, fëmijët që ndodheshin me prindërit në makinë janë tmerruar nga arma që iu drejtoi i riu dy prindërve.