Denoncimi: Katastrofë mjedisore në Elbasan

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar gjendjen e rëndë katastrofike, mjedisore në Elbasan. Berisha ka publikuar në Facebook mesazhin e një qytetari nga Elbasani dhe videon ku duket tymi që shpërthen nga Uzina e Ferrokrimit. “Katastrofë mjedisore në Elbasan! Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha.
“Prsh doktor shihe pak ferrokromim e ri të Taulant Ballës në Elbasan në fshatin Balldren. Tani në këto çaste që po të dërgoj ty, dola jashtë shtëpisë dhe është një katastrofë e papame është mbushur vendi si mjergull plus që problem është edhe rafineria e naftës që ndizet në mëngjes edhe në darkë që nuk durohet era e qelbët që ka. Nuk mbushemi me frymë nuk dimë ku të shkojmë të jetojmë, sepse nuk shiten as shtëpitë, duhet të ikim sa më shpejt. Ta braktisim vendin nuk jetohet me pak fjalë që ishalla kanceri i rëntë atyre plehrave që e kanë bërë fëmijët mos ja gëzofshin jetën”.